top of page

           Ресторан "Колиба Опришків" був побудований в 2011 році, а також отримав статус "Будівля Року-2011р". 

В нашій колибі є 120 посадочних місць. У нас проводяться як вечорниці, корпортиви, банкети, так і весільні подорожі.

          Наша Колиба побудована на зразок тих колиб, які колись собі будували опришки. Вони в лісі розводили вогонь та обкладали його тими матеріалами, які були в них під руками. Під руками в них однозначно було дерево, оскільки кругом був ліс, камінь  та метал. Навіть дах нашої колиби покритий тим матеріалом, яким колись накривали будівлі. Цей матеріал називається "Дранка". То є певний вид сосни, який в певний період часу пиляється, потім колеться, потім тешеться, потім вариться в маслі і аж в три слоя нахльост кладеться на дах. Гарантія такого даху аж до 200 років. 

           Основним атрибутом колиби однозначно являється живий вогонь посередині. Навіть оздоблена наша колиба всім тим, що можна було знайти в наших закарпатських лісах, це - закарпатські дикі гриби, закарпатський дикий виноград.

Один із наших хороших різблярів вирізбив нам наших доблесних опришків, і самого Григорія Пинтю. Яких Ви можете побачити у колибі.

         Оскільки опришкам треба було якось передавати інформацію між загонами - сама наша закарпатська природа дала їм саму мудру птицю на планеті, яка живе до 300 років, вміє розмовляти та стала їхнім талісманом. Це я справжній чорний ворон, або по другому - крук. В нашій колибі проживає представник такого классу. Його звати Яша, він вміє розмовляти, він каже "Яша", "Яша хороший", "Хочу м'ясо". Практично весь коллектив кличе по імені. 

Якорь 1

       На території готельного комплексу «Колиба Опришків» ви можете побачити міні-копії Хустського і Мукачівського замків. Доречі, це єдині вірні копії цих пам'яток по всій Україні. Лише в нас Ви зможете дізнатися, як насправді виглядали ці велетні до реставрації і знищення. Хустський замок був побудований в ХІ-ХІІ століттях.

            Започаткував його будівництво тодішній Венгерський король, якого було звати "Густий", або по нашому - "Августин". Від імені цього короля "Густий" і пішла назва нашого міста - місто "Хуст". Існує легенда про Хустський замок, гармату та Григорія Пинтю. Григорій Пинтя народився в селі "Межигорія" теперішньої Румунії. ВІн народився в сім'ї "шляхтичів" - в дуже багатій та поважній сім'ї. На той час він отримав вищу військову освіту і тодішній король назначив його капітаном цієї всієї долини. Він прослужив декілька років в армії, добився певних титулів та нагород, але... В один момент він від цього всього просто напросто відмовляється і йде очолює опришківський загін, загін таких же вольнодумців як він.

             Хто ж були ці опришки? В ті часи молодих людей віком від 14 до 15 років забирали у "рекрути", на війну. І забирали їх на цілих 20 років. Молоді люди казали, що краще прожити 5-6 років в волі та померти тут, ніж піти на війну і померти не знати де. Один із таких загонів якраз-таки і очолив Григорій Пинтя. Існує легенда, що колись-таки цього Григорія Пинтю спіймали і заточили в Хустський замок. Наступного дня його повинні були повісити. Він покликав монаха насповідь. Прийшов монах, впізнав Григорія Пинтю і за всі хороші його справи він вирішив врятувати життя. Але як звичайний монах може врятувати життя? Все дуже просто. Монах віддав Пинті свій одяг, той переодягнувся і спокійно вийшов із замку. Але він розумів, що там залишилося дуже багато його друзів та побратимів, тих самих опришків. Тоді - він йде у Велятино на гору, де вони за ніч будують гармату, копія якої є на нашій территорії. Під час другого пострілу одна з передніх стін дала невелику тріщину, але маючи спільників в замку під цю всю завороху вони змогли визволити всіх невільників. Ось така хороша легенда.


               А також відпочити з дітьми на терасах ресторану, дитячому майданчику, а літом і в відкритому басейні.

Побачити декоративних рибок, кроликів, косуль, відчути атмосферу справжньої автентики Ви зможете саме тут!

Якорь 2
bottom of page